ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Erkek Cüzdan Modelleri


Cüzdan, her birimizin hayatında olmazsa olmaz, vazgeçilmez birer parçasıdır. Günlük hayatımızda ihtiyacımız olan her şey bir nevi cüzdanımızda toplanmıştır aslında. Ancak cüzdan, erkekler için birer ihtiyaçtan öte ayrıca bir aksesuar haline de gelmiştir. Kullanışlı olması, kalitesi elbette çok önemlidir ancak bunun yanında modeli de bir diğer önemli noktadır.

Cüzdan kısaca para, kredi kartı, kimlik, fotoğraf, kartvizit gibi önemli nesneleri taşımamıza yarayan, genellikle deri, suni deri veya bunlara yakın kullanışlı maddelerden yapılan bir nevi katlanabilir ufak çantadır. Cüzdan kelimesi Arapça “cüz” kelimesi ile Farsçadan gelen ekler ile birleştirilerek oluşan bir kelimedir. Kredi kartları hayatlarımıza girene kadar yalnızca para koymak, saklamak için kullanılan cüzdanlar kartların kullanılmaya başlanması ile birçok farklı model ve nitelik kazanmıştır.

Piyasa da birçok çeşitte erkek cüzdanı bulunmaktadır. Öncelikli olarak kartlık cüzdanlardan bahsedelim. Kartlık cüzdanlar kredi kartı, kartvizit, kimlik, ehliyet kartları için birçok sayıda bölmeye sahiptir. Kartlık cüzdanlarda genellikle para koyma bölmesi bulunmaz. Ancak kredi kartlarının hayatımıza girişi ile nakit para taşımak azaldığı için çok kullanılan ve tercih edilen bir cüzdan çeşididir. Çoğunlukla erkekler de siyah, lacivert ve koyu kahve tonlarda kartlıklar mevcuttur. Deride şık bir görüntü oluşturduğu ve diğer erkek aksesuarları ile de uyumlu olduğu için bu renkler tercih edilip, sevilerek erkekler tarafından kullanılmaktadır.

Özellikle son zamanlarda tercih edilen bir diğer cüzdan modeli fermuarlı, ufak cüzdan modelleri. Küçük tasarımları ile az alan kaplaması ve arka cebe rahatlıkla konulmasından ötürü severek kullanılan bir model. Ancak yine de erkeklerin en çok kullandığı ve en sık tercih ettiği cüzdan klasik cüzdanlar oluyor. Katlanabilir ve arka cebe rahatlıkla konulabilir olan bu cüzdanlar hem birçok kartı hem de nakit parayı koyabilecek bir alan taşıdığı için oldukça fonksiyonel. Kartlıklarda olduğu gibi klasik cüzdanlarda da sık olarak siyah, kahverengi ve lacivert renkler tercih ediliyor. Klasik cüzdanlar kullanışlı olmaları yüzünden hakiki deri genellikle tercih ediliyor ve uzun yıllar boyunca hiçbir zaman modasını kaybetmediği için rahatlıkla sapasağlam bir şekilde kullanılabiliyor. Cüzdan ile birlikte en şık erkek kolyelerini de satın almak isteyebilirsiniz.

Erkek Cüzdanı Seçmenin Püf Noktaları


Özellikle günlük değil sürekli kullanım için cüzdan arayanların dikkat etmesi gereken bazı püf noktalar mevcut. Öncelikli olarak kullanmak istediğiniz cüzdanın tarzına karar vermelisiniz. Klasik mi, spor mu daha çok giyiniyorsunuz bunu belirlerseniz cüzdan çeşitleri arasında daha rahat bir tercih yapabilirsiniz.

İkinci olarak dikkat edilmesi gereken şey size hangi cüzdan çeşidi hitap ediyor ve sizin için hangisi daha kullanışlı olacak. Eğer birçok kartınızın olmasının yanı sıra, nakit para da yanınızda taşımayı sıklıkla tercih ediyorsanız klasik bir model tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Ancak “ben nakit para taşımıyorum, kredi kartım yeterli” diyorsanız seçiminizi kartlık cüzdanlardan yana yapabilirsiniz.

Bir diğer önemli şey ise elbette ki cüzdanının kalitesi. Aldığınız cüzdanı uzun bir süre kullanmak istiyorsanız eğer cüzdanda kullanılan deri çok önemlidir. Uzun yıllar bir cüzdan kullanmak istiyorsanız tercihinizi hakiki deriden yapılmış olan cüzdanları tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır.

Hakiki Deri Cüzdan Fiyatları


Şu anda piyasada birçok hakiki deri cüzdan bulunmaktadır. Ancak tekstilin gelişmesiyle beraber hakiki deri adı altında satılan ürünlerin birçoğundaki deriler de başka maddeler ve ürünler de kullanılmaktadır. Bu yüzden gerçek hakiki derinin nasıl olduğunu bilerek tercih yapmalısınız. Bu yüzden de net bir gerçek bir hakiki deri cüzdan fiyatı vermek doğru olmayacaktır.

Hakiki Deri Cüzdan Bakımı


Özellikle erkekler aldıkları cüzdanları çok uzun senelerce kullandıkları için cüzdanlarının bakımı da çok önemli. Hakiki bir deri cüzdana sahipseniz cüzdanınızın doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamalı ve ıslak ile nemli ortamlardan korumaya özen göstermelisiniz. Belirli aralıklar ile parlatma bezleri ile cüzdanınızın derisini silerek renginin korunmasını da sağlayabilirsiniz.