₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil
₺99,90 KDV Dahil
₺199,90 KDV Dahil

Erkek Desenli Gömlek Modelleri


Erkek, genellikle yetişkin olan eril bireyler için kullanılır. Erkek terimi biyolojik cinsiyeti belirttiği gibi ayrıca eril bir insanın yaşamındaki dönemi anlatmak için de kullanılmaktadır. Erkek, yetişkin bir eril bireyi temsil ederken, oğlan terimi ise eril bir çocuğu kasteder. Erkekler kadınlardan hem fiziksel olarak hem de mental olarak birçok değişiklik göstermektedir. Örneğin kadınlara kıyasla vücutları genel anlamda daha kıllıdır, kadınlardan daha büyük ellere ve ayaklara sahiptirler, daha geniş omuzlar ve daha geniş bir omuzları vardır. Beyin kütle ve beyin hacmi daha büyüktür, daha büyük bir kafatasına ve kemik yapısı mevcuttur, daha fazla kas kütlesi vardır, Âdemelması daha belirgindir ve daha derin bir sesleri vardır gibi erkekleri kadınlardan ayıran birçok özellik mevcuttur. Bunlara ilaven erkekler kadınlardan farklı hastalıklara da sahip olabilmektedirler.

Tüm bu değişkenlik moda dünyasını da etkilemiştir. Erkek ve kadın giyim tarzları kendi aralarında çeşitlenmiştir. Son zamanların trendlerine baktığımız zaman erkek genç giyim tarzları, erkek ofis tarzları, erkek ev giyim tarzları gibi stiller erkekler için çeşitlenir iken kadınlarda da durum bu şekildedir. Unisex kavramının hayatımıza girmesi ile de birçok çeşitli giyim tarzları modaya yön vermeye devam etmektedir.

Erkek desenli gömlekleri aksesuarlar ile şık bir şekilde kombin edilebilir. Erkek gömleklerinde desenli modeller zaten hareketli gömlek modellerinden olduğu için genelde kolye veya bileklik yerine saat veya güneş gözlükleri tercih edilebilir. Erkek güneş gözlükleri ve saatler ise desenli gömlekler ile nasıl kombin edilir inceleyelim.

Gözlükler hem kadınlar hem de erkekler tarafından hem bir araç hem de bir aksesuar olarak kullanılıyor. Hanımlar her ne gözlük seçiminde ve diğer aksesuar seçimlerinde dikkatli olsa da erkekler onlar kadar dikkatli olmuyor. Bu yüzden de yüz tipinize en uygun olacak gözlük modellerinden sizin için kısaca bahsedeceğiz. Kare yüz tipine sahip erkekler: Köşeli, belirgin bir çene ile geniş bir alına sahip olan bu yüz tipi için en uygun gözlük, oval ve yumuşak hatlara sahip olan gözlükler olacaktır. Kare yüz tipine sahip kişiler geometrik şekli olan veya dikdörtgen olan çerçeveye sahip gözlüklerden uzak durmalıdır. Oval yüz tipine sahip erkekler: Bu yüz tipine sahip kişiler aslında çok şanslıdır çünkü her türlü gözlük yüzünüzde uyumlu olacak ve size yakışacaktır. Tek dikkat etmeniz ve kaçınmanız gereken model çok geniş olan gözlükler. Üçgen yüz tipine sahip erkekler: Bu kişilerin yüzü çeneye doğru genişler bu yüzden de gözlük yüzün üst kısmını yani gözleri vurgulamalıdır. Kalın çerçeveler, yüzün dar kısmına hacim katacak modellerdeki gözlükler tercih edilebilir. Alın bölgesi genişse yuvarlak kenarları bulunan küçük gözlük modellerini de kullanabilirsiniz. Uzun yüz tipine sahip erkekler: Sivri çene, çıkık bir alına sahip bu yüz tipi için en uygun model kenarları köşeli çerçeveler olacaktır, böylece gözlük yüze bir hacim katacaktır. Ayrıca geniş çerçeveler de rahatlıkla kullanılabilir. Asla kullanılmaması gereken gözlük ise küçük ve dar çerçeveler. Yuvarlak yüz tipine sahip erkekler: Bu yüz tipine sahip kişiler, yüzlerinin sahip olduğu yuvarlak hatların tam tersi olan köşeli, keskin ve geometrik hatlara sahip gözlükleri tercih etmelidir. Kesinlikle küçük, aşağı şekilde genişleyen çerçevelere sahip gözlüklerden kaçınılmalıdır. Aksesuar olarak saatler ise insanlık tarihi içerisinde gelişmiş, değişmiş ve birçok form değiştirmiştir. Şu an günümüzde erkekler için saat çeşitlerini beş kategoride özetleyebiliriz. Bunlar: ekran çeşidine bağlı saatler, tasarıma bağlı saatler, hareketine bağlı saatler, güç kaynağına bağlı saatler ve son olarak işlevselliğine bağlı saatler şeklindedir.

Desenli Gömleklerde Desenler ve Renkler


En çok tercih edilen erkek gömlek modellerinden bir tanesi desenli gömlek modelleridir. Birçok farklı desen ve renk seçenekleri ile kombinlere uyum sağlayacak modeller üretilmektedir. Desenli modeller arasında en çok çizgili gömlek, kareli gömlek, ekoseli gömlek, oduncu gömlek, ufak bitki veya doğa figürlerine sahip gömlekler yer almaktadır. Desenli gömlekler erkeklerin hem günlük hayatta hem iş hayatında hem de özel davetlerde kullanabileceği şekilde birçok modelde tasarlanmaktadır. Siyah başta olmak üzere, lacivert, kırmızı, bordo, mavi, yeşil, mor, pembe, krem rengi, kahverengi, bej, camel, ekru, antrasit, indigo ve tüm bu renklerin tonları erkek desenli gömleklerde vücut bulur.

Desenli Erkek Gömlek Fiyatları


Desenli gömlek fiyatları diğer gömlekler gibi kumaş cinsi, işleme detayları, konforu, sağlam olması ve kalitesi gibi konulara göre çeşitli fiyatlarda karşımıza çıkmaktadır. Sezonların güncel olup olmaması da fiyatları etkileyen bir konudur. Daha uygun fiyatlı gömleklerimiz için Outlet kategorisini inceleyebilirsiniz.