Düz Erkek Gömlek Modelleri


Kadınlar ve erkekler arasında çeşitli sosyal ve fiziki farklılıklar bulunmaktadır. Bu gibi farklar aslında günlük hayatımızda sosyal alanlarda da çıkmaktadır. Bunun nedenlerinden birisi biyolojik cinsiyetin getirdiği farklılıklar ama daha da önemlisi aslında toplum tarafından inşa edilen eril ve dişil değerler ile alakalıdır. Sosyal hayatta erkeğin yerine bakmak isteyecek olursak ilk dönemlerde erkeğin görevi avcılık ile uğraşmak olmuş, insanlığın ilerleyen dönemlerinde ise ekonomik alan ile iş hayatında erkekler egemen hale gelmiştir. Erkekler hayatın her alanında aktif üretim sürecinin direk olunca içinde hatta başında tutulmaktadır. Durum böyle olunca da dünyadaki istihdam oranlarına bakıldığında erkeklerin istihdam oranı oldukça fazladır. Ayrıca erkeklere yüklenen ve onlardan beklenen birçok rol ve özellikte mevcuttur. Daha az duygusal olmak veya duygusal olmamak, maskülen gözükmek, sert olmak, net olmak, güçlü olmak, sözünün eri olmak, kadınlara ait olan herhangi bir sıfata sahip olmamak gibi birçok şey toplumun genelinin erkeklerde görmek istediği birtakım özelliklerdir. Ancak süreç içerisinde toplum bu konu da bir değişime uğramaya başlamış ve kadın ile erkek belirli kalıpların dışarısına çıkmaya başlayarak aralarındaki mevcut olan o sınırlar ve sınırlılıklar saydamlaşmaya başlamıştır. Genellikle bir algı olarak moda daha çok kadınları ilgilendiren bir alan gibi gelse de moda erkekleri de kapsar ve tarih içerisindeki olaylara bağlı olarak da erkek giyim konusunda şekillenmiştir. Örneğin 19. Yüzyılın sonları ile erkekler yakalık ve kravat takmaya başlamıştır ve bu gelenek günümüzde hale devam etmekte olup erkekler tarafından çokça kullanılmaktadır. 1901 ve 1959 yıllarında özellikle yüksek sosyete ile öne çıkan abartılı şapkalar ve takım elbiseler, ekoseli dar kesim pantolonlar erkek moda dünyasında yer almaktaydı. Bu dönemlerde erkek modasına bohem ve tekdüzelik aslında hâkimdi. Soğuk havalarda uzun kalın ceketler, yazın daha ince ceketler, iş kıyafeti denilince ceket, kravat ve düz kesim pantolon, şapka veya papyon, düz/sade renkler, abartısız bir görünüş erkek modasını tanımlayan şeyler.

Erkek modasında şüphesiz en çok yer kaplayan kıyafet ürünü gömlektir. Gömlekler çeşitli renk ve desen modelleri ile erkeklerin kıyafet dolaplarında yer alırlar. Erkek moda dünyasında geniş yer kaplayan bu gömleklerde düz modelleri görmek mümkündür. Düz gömlek modelleri günlük hayat, iş hayatı, özel günler gibi çeşitli günlerde erkeklerin en kolay kombin yapabileceği gömlek modellerinden birisidir. Slim fit gömlek veya erkek klasik gömlek modelleri ile birlikte düz gömlekleri spor erkek gömlek modelleri arasında da görmek mümkündür.

Siz de en şık düz gömlek modelleri ile dilediğiniz ortama uyun kombinler yaparak tarzınızı yansıtmak istemez misiniz? En uygun fiyatları ile Karpefingo’ da çeşitli renk ve model alternatiflerini üst giyim kategorisinden inceleyebilirsiniz. Stilinize e uygun modelleri kolay ve güvenli ödeme seçeneklerinden yararlanarak sipariş edebilirsiniz.

Cilde Uyumlu Gömlek Seçimi

Ürünlerimiz hiçbir koşulda ciltte tahriş, yara, kaşıntı, döküntü, alerji yapmayacak cilde uyumlu maddeler ile üretilmiş ürünlerdir. Aynı zamanda cildin yüzeyindeki ter ile temas ettiğinde deformeye uğramayacak kadar kaliteli ürünlerdir. Oldukça fazla seçenek imkânı ve kaliteli kumaşlardan üretilmiş olma garantisi ile güven içinde ürünlerimizi şüpheye düşmeden kullanabilirsiniz. Giyim ürünleri haricinde aksesuarlarımızın da orijinal olduğunu bilmenizi isteriz. Cildinize zarar vermeyecek, boya akması, paslanma, soyulma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmayacağınız erkek aksesuar ürünlerimizi de giyim ürünlerimiz gibi özen ile hazırlayarak sizler ile buluşturmaya çalışıyoruz. Sizler için seçtiğimiz en güzel ürünleri uygun fiyatlar ile satın almak istemez misiniz?

Erkek Modasına Ayak Uydur!


Güncel modaya daima yetişebilmek için biraz zaman harcamak gerekebilir. Sürekli giyim dergileri, haberleri veya internet sitelerinde gezinmek zor olabilmektedir. Özellikle de iş hayatının yoğunluğu sebebi ile buna vakit ayıramayacak olan erkekler için moda takibi eziyetli bir iştir. İşte tam da burada Karpefingo olarak devreye giriyoruz. Modanın daima takibinde olarak en yeni modelleri sizler için seçip kategorilere ayırıyoruz. Siz de güncel modadan kopmamak için Karpefingo web sitemizi inceleyebilirsiniz.