Erkek Kaban Modelleri


Kabanlar, her mevsiminin kurtarıcı parçalarından birisidir. Kış ve sonbahar için daha kalın tasarlanan kabanlar ilkbahar mevsimi için daha ince ve terletmeyecek kumaşlardan üretilerek satışa sunulmaktadır. Hangi mevsimde kullanılacağı fark etmeksizin yağmur ve rüzgarı geçirmeyecek kalitede ürünleri kullanmak sağlığınız için oldukça önemlidir. Sağlığınızı düşünür iken aynı zamanda tarzınız da en iyi şekilde yansıtmak isteyebilirsiniz. Çünkü insanlar kendi tarzlarına uygun bir şekilde giyinmedikleri zamanlarda kendilerini özgüveni eksik gibi hissedebilmektedir. Siz de farklı modelleri ile Karpefingo mağazamızda tarzınıza en uygun olan kabanları bulabilirsiniz. Kaşe, keçe, tüylü, kürklü, palto gibi farklı dış giyim modellerinde kabanlar bulabilir ve farklı renk seçenekleri arasından en beğendiğinizi satın alabilirsiniz.

Erkek kabanlar tercihe göre kısa veya uzun olarak satın alınabilir. Boy konusunda seçim yapar iken muhakkak fiziksel özelliklerinizi göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kısa boylu olmanın dezavantajı maalesef ki burada karşımıza çıkmaktadır. Kısa boylu bireylerin uzun kabanlar alması onları daha kısa ve çelimsiz gösterebilmektedir. Bu sebeple mutlaka vücut yapınızı göz önünde bulundurarak alışveriş yapmaya özen gösteriniz.

Erkek kaban seçenekleri arasında son dönemlerde sıklık ile tercih edilen modellerden birisi de pelüş kaban modelleridir. Pelüş modeller sizleri sıcak tutar iken gündelik kullanıma çok uygun olması gibi ekstra özellikler ile de tercih sebebi olabilir. Pelüş gibi kadife modeller de kabanlarda liste başında yer almaktadır. Kadife kaban modelleri çok şık durmaları ile klasik giyimde tercih edilebilen modellerden birisidir. Kadife modeller hem sizi ısıtır hem de çok zarif görüntü oluşturur. Siyah, kahverengi, lacivert, mavi, kiremit rengi ve camel rengi özellikle tercih edilen renkler arasındadır.

Erkekler için tasarlanan kabanlar da geniş bir ürün yelpazesi ve farklı tasarımlardan oluşan seçenekler sunuyor. Özellikle klasik modeller erkekler için en çok tercih edilen erkek kaban modelleri olarak karşımıza çıkıyor. Bunun temel sebebi ise iş yerinde klasik giyiniyor olmaları. Klasik giyimin üzerine en çok yakışan kaban modeli elbette klasik olanlardır. Kaşe ve keçe modeller bu kategoride yer almaktadır. Ofis veya iş yeri dışında günlük hayatta klasik giyim tercih etmeyen erkekler için ise daha sportif modeller bulunmaktadır. Kapüşonlu veya cepli modeller bu tarza hitap edecek kabanlardandır. Kapüşonlu modeller aynı zamanda kafanın da ısınmasını sağlayarak ek bir fayda sağlar. Bu sebeple de oldukça sık tercih edilen bir modeldir. Şişme montlar da yine daha sportif kalan ama belki de ısıtma konusunda en başarılı modellerden birisidir. Hele de içerisi polar olan şişme montlar üşüyen insanlar için gerçekten idealdir.

Erkek Kabanlarında Renk Seçimi


Erkek kabanlarında daha çok koyu renkler ön plana çıkmaktadır. Siyah, gri, kahverengi, haki yeşili, lacivert, mavi, koyu gri gibi renkler en çok tercih edilen erkek kaban renkleridir. Bununla birlikte yaka çeşidi baz alındığında da düz veya hakim yaka trend olarak yerini korumaya devam etmektedir. Siz de kendinize uygun en beğendiğiniz ve tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüzü kabanları çeşitli renk seçenekleri ile Karpefingo internet sitemizde bulabilirsiniz. Bütçenize en uygun modelleri kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak sipariş edebilirsiniz.

Kaban Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kaban seçimi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken konu tarzdır. Çünkü giyileceği ortama ayak uydurması gerekmektedir. Resmi kıyafetler ile birlikte resmi modeller daha sportif kombinler ile daha salaş modeller tercih edilmelidir. Aksi takdirde giydiğiniz parçalar ayrı ayrı güzel olsa bile bir bütün oluşturamaz. Sıcak tutma konusunda da iyi tercihler yapmanız gerekmektedir. Çok üşüyen bireyler iseniz daha kalın modeller tercih etmeniz gerekir. Ayrıca sürekli zamanını dışarda geçiren bir insansanız, hayatınız veya iş koşullarınız bu şekilde ilerliyor ise kaliteli ve konforlu modeller giymelisiniz. Gün içinde sizi sürekli rahatsız edecek modellerden kaçınmanız gerekir. Tüm bu aradığınız özellikleri tek bir kabanda bulmak çok zor geliyor olabilir ancak hepsini bir arada bulabileceğiniz en güzel modeller farklı seçenekleri ile Karpefingo’ da sizler ile buluşmayı bekliyor.

Kaban Kumaşları


Bahar aylarında kullanılacak modeller ile kış ayları için tercih edilen modeller de farklı özellikler taşıyabiliyor. Sıcak günlerde daha hafif ve ince modeller tercih edilir. Ayrıca sıcak havalarda sizi terletmeyen ve nefes alan kumaşlardan üretilmiş kabanlar almalısınız. Soğuk havalarda ise polar, pelüş, kadife, kürk gibi sizi soğuklardan koruyabilecek tarzda kumaşlar ile donatılmış kabanlar almalısınız.

Erkek Kaban Modelleri


Sportif modellerde kapitoneli, bonded, kapüşonlu, fermuarlı montlar ön plana çıkıyor. Klasik tarz için ise kaşe montlar ilgi görüyor. Montlar tercihe göre uzun veya kısa olarak seçeneklere ayrılıyor. Siz de tarzınıza ve vücut yapınıza en uygun modellerde seçimler yaparak son derece havalı görünmeyi başarabilirsiniz. Erkek dış giyim ürünlerini incelemek için Karpefingo’ yu ziyaret etmeyi unutmayın!